Blog Martina Hejduka

30.07.2009 05:57:20
Plněné trubičky

Suroviny: (asi na 20-25 ks) 500 g listového těsta, hladká mouka na vyválení, kousek vejce na potření.
Náplň: 200 g másla, 2 ks žervé, 300 g měkkého taveného sýra, 1 – 2 lžíce mléka, sůl, čerstvě nastrouhaný křen.
Vychlazené listové těsto rozválíme v plát silný asi čtyři milimetry, nakrájíme z něj pásy široké asi 3 cm a dlouhé asi 27 cm, potřeme je rozšlehaným vejcem a natočíme na plechové trubičky. Položíme je na plech, vložíme do hodně vyhřáté trouby, po chvilce příkon tepla zmírníme a dopečeme. Teplé trubičky sejmeme z kovových tvořítek a necháme vychladnout. Před podáváním (podle potřeby i několik hodin předem) je pomocí sáčku naplníme křenovou pěnou.
Příprava náplně: Změklé máslo utřeme do pěny, přidáme sůl, žervé, prolisovaný tavený sýr, mléko a ušleháme lehkou pěnu. Nakonec vmícháme jemně nastrouhaný křen.

  0 komentářů
30.07.2009 05:56:34
Plněné větrníčky

Suroviny: (asi na 30 ks) Ľ l vody, 80 g tuku (např Iva, 120 g hladké mouky, 4 vejce, sůl, tuk na vymaštění plechu.
Náplň: 300 g trvanlivého salámu, 125 g másla, 250 g taveného sýra, malé množství česneku, mletá paprika, sůl, několik lžíc mléka.
Vodu s tukem a solí přivedeme k varu, za stálého míchání vsypeme tenkým praménkem mouku a za stálého míchání vaříme (odpalujeme) tak dlouho, až se těsto nelepí na dno a stěny nádoby. Necháme je trochu prochladnout, pak postupně vmícháme vejce a na vymaštěný plech nastříkáme malé bochánky. Vložíme je do hodně vyhřáté trouby, po chvilce příkon tepla zmírníme a dopečeme. Vychládlé větrníčky naplníme ( i několik hodin před podáváním) a uložíme do chladna.
Příprava náplně: Změklé máslo utřeme do pěny, přidáme umletý salám a sýr a šleháme za postupného přidávání mléka. Náplň okořeníme paprikou a rozetřeným česnekem a podle chuti přisolíme.  0 komentářů
Přeji dobrou chuť,dorty dělám teprve tři roky a pořád se učím a vymýšlím nové recepty.Pište mi prosím vaše náměty a připomínky.
O autorovi

Jméno: Martin Hejduk
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se