Blog Martina Hejduka

29.07.2009 09:37:37
Čočkový salát

30 dkg čočky, 4 jablka, 2 kyselé okurky, tatarská omáčka, smetana a 20 dkg šunky.
Čočku namočíme na 2 hodiny a poté vaříme asi 7 minut v tlakovém hrnci. Po vychladnutí smícháme se strouhanými jablky, tatarskou omáčkou, kysanou smetanou, okurkami nakrájenými na kostičky a nasekanou šunkou.
  0 komentářů
29.07.2009 09:37:02
Čočka po španělsku

10 dkg čočky, cibule, 2 rajčata (kečup), majoránka, sůl, česnek a vejce natvrdo.
Předem namočenou čočku uvaříme doměkka a vodu slijeme. Osmažíme cibulku a přidáme rajčata nebo kečup. Smažíme, dokud se cibulka od kečupu neodděluje. Vmícháme do uvařené čočky, přidáme sůl, majoránku, prolisovaný česnek a ještě chvíli povaříme. Podáváme ozdobené vařeným vejcem natvrdo a s chlebem.
  0 komentářů
29.07.2009 09:36:04
Čočkové krokety

30 dkg čočky, 3 vejce, 1 cibule, 2 lžíce sádla, 15 dkg měkkého salámu, 2 stroužky česneku, mletý pepř, 2 lžíce mléka, strouhanka, hladká mouka, petrželka,sůl a olej.
Čočku přdem namočíme a pak ji uvaříme doměkka. Scedíme, prolisujeme do mísy, přidáme sůl, pepř, 2 vejce, na sádle osmaženou cibuli a salám, usekanou petrželku, utřený česnek, pepř a trochu strouhanky a zpracujeme v tužší těsto. Necháme je vychladnout, pak utvoříme krokety, obalíme je v mouce, vejci a ve strouhance a usmažíme. Podáváme s bramborovou kaší a se salátem
  0 komentářů
Přeji dobrou chuť,dorty dělám teprve tři roky a pořád se učím a vymýšlím nové recepty.Pište mi prosím vaše náměty a připomínky.
O autorovi

Jméno: Martin Hejduk
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se