Blog Martina Hejduka

27.12.2008 20:14:27
Zavařování vepřového masa
Zavařování vepřového masa
3 kg vepřového masa (plec, krkovice, bůček)
koření Kotányi směs Vepřová pečeně
0,5 l sklenice
Maso nakrájíme na plátky nebo kostky, smícháme se sáčkem koření, dáme do zavařovacích sklenic, nahoru dáme kousek kůže, zalijeme 1 lžící vody, zavíčkujeme víčky s červenou gumičkou.
Sterilujeme 1 hodinu při bodu varu, sklenice máme celé ponořené ve vodě a do 48 hodin povaříme ještě jednou 1 hod.
Maso se úplně rozplývá, máme vepřové ve vlastní šťávě.


 
2 Komentáře:
  • 06.03. 21:47, Martin vložil…

    Dobrý den,dovolím si k tomu zavařování pár věcí: Maso na zavařování není nutné krájet na kostky,ale není to nic proti ničemu. Maso by mělo být nasolené,zaleželé a může být syrové,zavažováním se plně tepelně opracuje. K masu je dobré do sklenice dát vodu do cca 2/3 sklenice,voda udělá spolu s šťávou masa "zuft". Pak není špatné dát pár kuliček pepře,nového koření,česnek a sladkou papriku.Masa nedáváme příliž mnoho,jinak nedojde k podtlaku a sklenice se pak kazí. Dobré je hrdlo lahve před uzavřením odmastit,například alpou,nebo slivovicí apod. Zavařuje se při teplotách 80-100st.,sklenice i bez podložky nepopraskají,takže utěrka na dno hrnce je zbytečná. Po 2hodinovém zavařování by se sklenice měly vyndat do pokojové teploty,aby se zatáhly. Mít je v hrnci a nechat pomalu chladnout je k ničemu! Naopak,pokud sklenici necháte schladnout rychleji(ne vodou) Zjistíte hned,jestli "chytla" a když ne,tak ji můžete přetáhnout a dát vařit znova. Převařování po 48mi hodinách je taky k ničemu. Hezký večer.

  • 07.11. 17:51, milan korenek vložil…

    Zdravím, konečne recept jak má být.Jasný ,stručný.Každý radí jaké máte mít nálepky a "maso dáte do sklenic",ale nenapíšou jestli pečené ,vařené ,syrové...takže dík za radu.Mailo

přidat komentář
<< Domů
 
Přeji dobrou chuť,dorty dělám teprve tři roky a pořád se učím a vymýšlím nové recepty.Pište mi prosím vaše náměty a připomínky.
O autorovi

Jméno: Martin Hejduk
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se