Blog Martina Hejduka

27.12.2008 20:08:21
Pařížské řezy s pudinkovou šlehačkou
 Pařížské řezy s pudinkovou šlehačkou
 Ingredience :

Pařížské řezy s pudinkovou šlehačkou (dávka pro dortovou formu) 1 velké vejce ˝ hrnku cukru krupice Ľ hrnku oleje ˝ hrnku mléka 1 hrnek polohrubé mouky 1 vrchovatá lžíce
 Postup
Ušlehat a upéct ve vymazané dortové formě, po vychladnutí proříznout. Pudinková šlehačka: ˝ šlehačky ˝ Smetafixu (ztužovač) ˝ instantího vanilkového pudinku Olé (dr. Oetker) 100 ml mléka Vše ušlehat do hustého krému, kterým promažeme korpus. Pařížský krém: Den předem svařit 1 šlehačku a 1 ledové kaštany (nebo 1 šlehačku+ 40 g kakaa+40 g cukru krupice+ 2 vanilkové cukry). Přes noc vychladit v lednici. Poté ušlehat a použít buď v této formě nebo opatrně zašlehat do 100 g másla – podle chuti případně dosladit a ochutit rumem (já použila v kombinaci s máslem a rumem). Pařížský krém natřít na promazaný dort a ozdobit polevou. (pozn. z dvojnásobné dávky by šlo určitě použít i na plech … řádně vyšlehanou pudinkovou šlehačku bych dala pod pařížskou …podobné řezy se prodávají u nás v cukrárně a jsou opravdu výborné!)


 
0 Komentáře:
přidat komentář
<< Domů
 
Přeji dobrou chuť,dorty dělám teprve tři roky a pořád se učím a vymýšlím nové recepty.Pište mi prosím vaše náměty a připomínky.
O autorovi

Jméno: Martin Hejduk
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se