Blog Martina Hejduka

27.12.2008 19:45:58
Slané listové koláče
Slané listové koláče
Ingredience
1 balíček listového těsta (5OO g), trochu hladké mouky
na obložení: zelenina čerstvá nebo sterilovaná, šunka, salám, anglická slanina, sýr, hořčice, kečup,...
Postup
Těsto rozdělíme na tři díly a každý na pomoučeném vále rozválíme do tvaru kruhu velikosti talíře. Přeneseme na plech vyložený papírem na pečení a obložíme surovinami podle vlastní chuti, fantazie a zásob v ledničce či špajzce. Např.:
1. Srolujeme 4 plátky anglické slaniny a ruličkami rozdělíme koláč na čtvrtiny. Dvě protější části pomažeme hořčicí a poklademe sterilovanými sladkokyselými podélně rozkrájenými okurkami. Zbývající dvě čtvrtiny vyplníme strouhaným sýrem.
2. Koláč obložíme kolem dokola plátky debrecínky. Do středu dáme hromádku nakrájeného pórku, a prostor mezi pórkem a debrecínkou vysypeme strouhaným sýrem.
3. Okraj koláče posypeme pálivou mletou paprikou a zbývající povrch pokryjeme strouhaným sýrem. Sýr posypeme sterilovanou kukuřicí a ozdobíme malými mrkvičkami (pokud neradi chroupete tvrdé, můžete mrkvičky napřed trošku povařit). Pokapeme olivovým olejem.
Koláče pečeme v troubě vyhřáté na 200°C asi 15 minut.


 
0 Komentáře:
přidat komentář
<< Domů
 
Přeji dobrou chuť,dorty dělám teprve tři roky a pořád se učím a vymýšlím nové recepty.Pište mi prosím vaše náměty a připomínky.
O autorovi

Jméno: Martin Hejduk
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se