Blog Martina Hejduka

26.07.2008 20:41:09
Aspik s krabími tyčinkami

Ingredience
200 g šunky, 300 - 400 g krabích tyčinek, 1 plechovka naložených žampionů, několik sterilovaných okurek, 1 a 1/2 hrnku vody, 1 kostka zeleninového bujónu, sůl, mletý bílý pepř, 1 sáček želatiny (20 g), 250 ml majonézy
Postup
Do vody dáme bujón a uvaříme. Necháme částečně zchladnout. Želatinu nasypeme do 4 lžic vody a necháme 10 minut nabobtnat. Formu na biskupský chlebíček pečlivě vyložíme potravinářskou fólií, potom plátky šunky. Na dno naskládáme krabí tyčinky. Ty pokryjeme vrstvou scezených žampionů (dala jsem je jen na polovinu, na druhou jsem dala sterilovanou kukuřici). Další vrstva jsou na plátky nakrájené okurky. Pak do teplého vývaru dáme nabobtnalou želatinu a mícháme, dokud se zcela nerozpustí. Pak vmícháme majonézu, vznikne hmota nevábného vzhledu - ruční metličkou rozšleháme dokud nezmizí všechny kousky. Osolíme a opepříme podle chuti. Přibližně polovinou této hmoty zalijeme obsah formy, jenom tak aby hmota dosahovala do výše okurek. Dáme zchladit do ledničky. Až aspik trochu ztuhne (asi za 20 minut), pokračujeme dál. Přidáme další vrstvu tyčinek, žampionů a okurků, zalijeme zbytkem vývaru s majonézou. Povrch překryjeme zbylými plátky šunky a dáme pořádně ztuhout do ledničky. Po důkladném vychlazení a ztuhnutí vyklopíme z formy, sloupneme fólii a krájíme na plátky. Podáváme s pečivem, nebo použijeme na obložení studené mísy.

 
0 Komentáře:
přidat komentář
<< Domů
 
Přeji dobrou chuť,dorty dělám teprve tři roky a pořád se učím a vymýšlím nové recepty.Pište mi prosím vaše náměty a připomínky.
O autorovi

Jméno: Martin Hejduk
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se